REKLAMA


Elżbieta Witek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Witek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 17 grudnia 1957 roku w Jaworze (województwo dolnośląskie). Z wykształcenia historyk. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała jako nauczyciel, a od 1991 roku dyrektor szkół w Jaworze.

Jest współzałożycielką związku zawodowego „Solidarność", w którym od 1980 roku pełniła funkcję sekretarza Komisji Okręgowej. W 1982 roku za działalność opozycyjną została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Od 2002 roku zasiadała w jaworskiej radzie miejskiej.

Należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest prezesem okręgu legnicko-jeleniogórskiego partii.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów i Rzecznika Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło. Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów w grudniu 2017 r.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

  • arco 2017-03-20 06:27:30
    Kozucha klamczucha,PAJAC Kaczora,ze zdziwieniem stwierdzam jak mozna tak w zywe oczy KLAMAC to jest KANALIA,ale i ona bedzie rozliczona.Kaczorowi zeby mogla weszla by mu w dupe po palcu. Ochyda.Dziwi mnie to,ze na tym Portalu sa za nia cos tu nie gra z tymi ocenami tych wszystkich PAJACOW Kaczora.Dziwne.
  • Jegomość 2016-12-29 17:31:20
    Za uznanie w obsadzanych stanowiskach i funkcjach w szeregach PIS-u dochowuje wierności i próbuje opinii publicznej zamącić obraz prawdy. Broni konstruktywnych wytycznych Naczelnika i Premierki, której nie odstępuje na krok, prezentuje prowincjonalny, dość naiwny styl obrony zachowań parlamentarnych stosowanych przez PIS. Partię tę traktuje jako klasę szkolną, gdzie występuje jako wychowawca, opozycja to już inna klasa, a wychowawczyni tej nie lubię, więc mogę jej nabluzgać, tym razem przed mikrofonem na 5min.konferencji.
  • Michał 2016-12-29 11:08:03
    Wspaniała, sympatyczna, zawsze uśmiechnięta po prostu Super Minister :)