REKLAMA


Ewa Szymańska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ewa Szymańska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzona 24 kwietnia 1952 roku w Prochowicach. Posłanka na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończyła studia na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Odbyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Od 1978 do 1993 pracowała w instytucjach administracji skarbowej. W 1994 podjęła praktykę w zawodzie biegłego rewidenta. Była też członkinią zarządu i główną księgową w spółdzielni mieszkaniowej.

Została członkinią Akcji Katolickiej, zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 i 2007 bez powodzenia ubiegała się o mandat poselski. W 2006, 2010 i 2014 uzyskiwała natomiast mandat radnej Legnicy. Pełniła funkcję przewodniczącej rady miejskiej, zaś w 2010 bezskutecznie startowała na urząd prezydenta Legnicy. Od 2011 zajmowała stanowisko dyrektor biura senatorskiego Doroty Czudowskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 ponownie kandydowała do Sejmu z dwunastego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 (Legnica). Została wybrana posłankę VIII kadencji, otrzymując 5712 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Finansów Publicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.