REKLAMA


Dorota Rutkowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Rutkowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej. Dziennikarka i samorządowiec, od 2006 do 2010 wiceprezydent Skierniewic.

Z zawodu jest ogrodnikiem, pracowała w przedsiębiorstwie Hortex w Skierniewicach jako instruktor produkcji ogrodniczej, później podjęła pracę dziennikarki. W 2008 roku ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie Łódzkim.

W wyborach samorządowych w 2002 roku uzyskała mandat radnej Skierniewic z listy Porozumienia Samorządowego "Perspektywa" Andrzeja Charzewskiego. W wyborach w 2006 kandydowała bez powodzenia na urząd prezydenta miasta z rekomendacji Platformy Obywatelskiej, uzyskując w I turze 9,93 % głosów. Została radną z listy PO, a następnie zastępcą prezydenta tego miasta Leszka Trębskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2005 i 2007 roku bez powodzenia kandydowała do Sejmu.

Po raz trzeci uzyskała mandat radnej Skierniewic w wyborach w 2010 roku, roku jednak zrezygnowała z niego, deklarując zamiar objęcia mandatu poselskiego za Włodzimierza Kulę. Ślubowanie poselskie złożyła 14 grudnia 2010 roku. W 2011 roku kandydowała w wyborach parlamentarnych z 3. miejsca na liście komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim i ponownie uzyskała mandat poselski. Oddano na nią 10 268 głosów (3,93% głosów oddanych w okręgu). W 2014 roku kandydowała na prezydenta Skierniewic, zajmując 3. miejsce spośród 6 kandydatów.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 10 157 głosów). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • xxxx 2015-11-03 17:02:51
    Nie dziennikarka (bo do tego przydałby się jakiś talent i edukacja) tylko redaktorka naczelna lokalnej gazety. A cóż mogła innego skończyć niż zaoczną socjologię na filii UŁ w Sk-cach. A że samorządowiec to zasługa swojackich nadziei, że "załatwi" i załatwia jakimi drogami to nie wiem.
  • ba... 2015-10-09 12:58:12
    nie oddam głosu na żadnego kandydata PO, Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuje ale wiem na pewno nie na PO: Zmarnowanie 8 lat rządów , trwonienie dodacji unijnych, zamiatanie afer i przekrętów pod dywan, no i opinie z pierwszej ręki wystawiane przez eminentnych członkowów PO i rządu. Jak przytoczę tą poetycznie najsławniejszą że dzięki PO mamy z kraju "ch.., d..pa i kamieni kupa''