REKLAMA


Robert Telus - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Robert Telus Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 18 kwietnia 1969 roku w Opocznie. Z wykształcenia inżynier środowiska. Absolwent Politechniki Krakowskiej.

Pracował jako dyrektor Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Łodzi, przez wiele lat kierował także Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Opocznie.

Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego powiatu opoczyńskiego.

Związany z partią Prawo i Sprawiedliwość.

W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych z 4. miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim i uzyskał mandat poselski. Oddano na niego 11 305 głosów (4,33% głosów oddanych w okręgu). Bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 18 670 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (6 komentarzy)

 • ŁÓDŹ. 2017-09-04 22:50:40
  Facet tylko uprawia swój interes nic nie zrobił dla mieszkańców Opoczna i okolic, wciąga na listy PiS samych cwaniaków niestety taka prawda.
 • ŁÓDŹ 2017-03-31 12:53:18
  Osoba godna sprawowania funkcji Posła! Oby więcej takich ludzi w Sejmie!
 • Też wielbiciel 2016-07-19 20:25:53
  Do Zdzisław z Wąglan: No nie tylko pochwalony. A jego podpinanie się z biurem poselskim pod wszelkie spotkania i imprezy w opocznie i okolicy. O obejmowaniu patronatem czego tylko się da nie wspomnę. Oczywiście nigdy do organizacji spotkania które chce aręcz firmować grosza nie dołoży, Oj trzęsie opocznem trzęsie i mianuje swoich . Na ekran się pcha.
 • WIELBICIEL 2016-07-19 20:10:25
  Do Zdzisław z Wąglan: ale dziarsko rządzi w Opocznie i nie tylko. Na stanowiska pcha samych najlepszych jak chociażby Koperę na szefa ARMiR w Opocznie, Adamczyka od pługa z Bukowca na Szefa ARMiR w Łodzi. Ten możę teraz pozbędzie się komorników bo pensja galanta. Nawet ten bidula Plewa w Urzędzie skarbowym Telusowi wadził, chociaż od rana do wieczora się angażował . Ale Przybysz ważniejszy , Kto nie z Romkiem ten ułomkiem . Z jego pyska to inteligencja i prawość aż bije.
 • Zdzisław z Wąglan 2015-10-22 23:26:22
  robert do pługa bo nakupiłes hektarów w okolicy i słusznie bo chyba dupki nie wsuniesz po raz kolejny do sejmu. To skandal, że taka miernota po raz kolejny pcha sie do koryta sejmowego. Ten intelektualista tak spontanicznie od siebie to moze tylko powiedziec ... pochwalony...
 • Tubylec 2015-10-18 21:03:25
  Jak pan Roman Telus nie wstydzi się po raz kolejny startować do Sejmu. Co on tam chce robić. To przecież nie Ogonowice koło Ostrowa, a on i tu jest kipsko rozpoznawalny. Jeżeli uważa,ze jeszcze chciałby w Sejmie się dorabiać to niech nie urąga elektoratowi i da sobie spokój. PiS więcej zyskałby w naszym terenie gdyby tego intelektualnego tuza nie wystawiał