REKLAMA


Beata Anna Mateusiak-Pielucha - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Anna Mateusiak-Pielucha Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Swoją działalność polityczną rozpoczęła w czasie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, związana z Niezależnym Związkiem Studentów. Od samego początku współpracowała z Jarosławem Kaczyńskim. Była członkiem i założycielem Porozumienia Centrum. Pełniła funkcję Sekretarza Zarządu Wojewódzkiego PC w Sieradzu. W kolejnych latach była radną gminy Działoszyn oraz delegatem do sejmiku województwa sieradzkiego. Członek i założyciel partii Prawo i Sprawiedliwość, członek I rady politycznej PiS. Powierzono jej zadanie stworzenia struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pajęczańskim. W 2006 roku powołano ją na stanowisko wójta gminy Sędziejowice. W tym samym roku została wybrana do rady powiatu Pajęczańskiego, gdzie powierzono jej funkcję starosty.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kolejny raz kandydowała do Sejmu w okręgu sieradzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 12 059 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

  • deportować Pieluchę 2017-01-07 00:38:31
    Pieluchę to ona ma nie tylko w nazwisku, ale i we łbie. Zanim zaczniesz zmuszać ludzi do podpisywania lojalek o znajomości polskiej Konstytucji i prawa - NAJPIERW SAMA JE DOBRZE POZNAJ, tępa babo. Jesteś hańbą dla Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • oburzony Polak ateista 2016-12-30 23:49:41
    (P)oślica patentowana. Sama się deportuj, tępa krowo, na Księżyc najlepiej, wraz z całym katolickim klerem. Będziesz miała dość czasu, żeby wreszcie przeczytać ze zrozumieniem Konstytucję, a szczególnie jej artykuły: 53, 1, 2, 4, 5, 7, 25, 31, 32, 83. Może wtedy przestaniesz bzdury wypisywać. Jak taki niedouk mógł dostać się do Parlamentu, by teraz tworzyć prawo, skoro nie ma o nim najmniejszego pojęcia?
  • Błe 2016-12-14 12:13:26
    Marzec '68, Listopad '16, Gomułka czy pielucha, na jedno wychodzi. Przez takich jak ona zaduch w tym kraju, że tylko emigrować.