REKLAMA


Tadeusz Woźniak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tadeusz Woźniak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony w 1960 roku w Kutnie.

Ukończył studia magisterskie z zakresu historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, oraz studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim (1992), a także z zakresu administracji publicznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi (2000).

W latach 1990–1997 pełnił funkcję wójta gminy Krzyżanów, następnie do 2005 roku był wójtem gminy Dąbrowice. Zasiadał także w radzie gminy Krzyżanów i (w latach 1998–2002) w radzie powiatu kutnowskiego. Zajmował też stanowisko doradcy wojewody płockiego w 1998 roku.

W latach 1998–2002 był członkiem Ruchu Społecznego AWS. Kilka lat później wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2006–2011 zasiadał w radzie politycznej i władzach regionalnych tej partii. W 2012 roku współtworzył partię Solidarna Polska.

W Sejmie V kadencji Pracował w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przewodniczył grupie parlamentarnej Polska–Rosja, był wiceprzewodniczącym grupy parlamentarnej Polska–Kazachstan. Działał również w grupie parlamentarnej Polska–Azerbejdżan i Parlamentarnym Zespole Strażaków.

W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. Został członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Objął również funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i wiceprzewodniczącego Poselskiego Zespołu Strażaków. W 2011 roku wszedł w skład Rady Służby Cywilnej – organu doradczego Prezesa Rady Ministrów. Został pełnomocnikiem zarządu do spraw struktur w powołanej w 2012 roku partii Solidarna Polska. W lipcu 2014 zasiadł w klubie parlamentarnym Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 roku działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 11 011 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak 2016-10-18 21:19:43
    Zagłosowanie za CETA to zdrada. Polacy tego nie zapomna