REKLAMA


Dorota Niedziela - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Niedziela Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Lekarka weterynarii, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 wiceminister środowiska. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W trakcie VII kadencji zajmuje się głównie sprawami rolnictwa i ochrony środowiska, jest członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Przewodnicząca wielu podkomisji sejmowych m.in. do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych oraz rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i rządowego projektu noweli ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Uczestniczka ONZ-towskich konferencji dotyczących polityki klimatycznej.

W czerwcu br. została Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, gdzie m.in. określa zadania i nadzoruje pracę Departamentu Strategii i Komunikacji oraz Departamentu Zasobów Wodnych. W polityce ochrony środowiska troszczy się o racjonalne zarządzanie zasobami naturalnymi, uwzględniając potrzeby zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń.

Przed rozpoczęciem działalności politycznej - lekarz weterynarii, przedsiębiorca, współwłaścicielka przychodni weterynaryjnych w Kętach i w Bielsku-Białej. Aktywna działaczka społeczna na rzecz rozwoju weterynarii w Polsce, Członek Zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej, Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii.

W wyborach w 2015 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję. W okręgu Kraków I / Chrzanów (Oświęcim, Wadowice, Andrychów) dostała 7967 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zosia LegionMarii 2017-06-20 12:11:22
    Co za cenzura, że blokują księdza Jacka Międlara na wszelkich portalach (youtube, vimeo, gloria, gdzie by nie było) za powiedzenie wprost o aktywności pedalskiej bpa Kaszaka i abpa Życińskiego? ????????????
  • krajanka z Kęt 2015-11-04 20:56:46
    jeżeli zawód weterynarza i prywatna znajomość z Grasiem wystarczyły tej pani do bycia wiceministrem środowiska to bardzo się cieszę, że PO straciła władzę