REKLAMA


Marek Sowa - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Sowa Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Wybrany do Sejmu w 2015 roku z list Platformy Obywatelskiej, w połowie listopada 2016 roku przystąpił do klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Marszałek województwa małopolskiego. Urodzony 4 lutego 1967 roku w Libiążu. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie.

W latach 1994-1998 był sołtysem wsi Bobrek w województwie małopolskim, następnie został przewodniczącym rady sołeckiej w tej miejscowości.

Od 1994 do 2002 roku był radnym w Chełmku. Od 1999 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, zajmował się m.in. przygotowaniem i realizacją Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Marszałek Małopolski od 2010 r., 16 lat związany z samorządem województwa w tym od 2006 r. jako radny małopolskiego Sejmiku. W 2007 roku wszedł w skład Zarządu Województwa Małopolskiego.

Od urodzenia mieszkaniec Bobrku w pow. oświęcimskim. Pasjonat turystyki rowerowej. Żonaty, dwóch synów: Michał i Mateusz.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu chrzanowskim. Otrzymał 20 867 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji. W konsekwencji ustąpił z urzędu marszałka województwa.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)