REKLAMA


Ewa Filipiak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ewa Filipiak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzona 29 marca 1957 roku w Krakowie. Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Magister inżynier fizyki. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W latach 1994-2014 burmistrz Wadowic. Jako burmistrz reprezentowała lokalne ugrupowanie Wspólny Dom. Z jego ramienia w 2014 roku uzyskała mandat radnej powiatu wadowickiego.

W latach 1998-2002 była radną sejmiku województwa małopolskiego.

W 2015 wystartowała w wyborach parlamentarnych, otrzymała 3915 głosów, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PiS w okręgu chrzanowskim.

W 2008 odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Kraków I / Chrzanów (Oświęcim, Wadowice, Andrychów). Został wybrany na posła zdobywając 3 915 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • SBB- Stop Bezprawiu 2015-10-19 00:26:50
    Bardzo prosze o jasna odpowiedz, i jasne stanowisko w sprawie Kredytow we Franku Szwajcarskim? Po ostatnich wypowiedziach Prezydenta Dudy (17/10/2015) i przygotowywanej przez Prezydenta propozycji Ustawy - stanowisko TO WYDAJE SIE MGLISTE I NIEJASNE! Czyzby PiS zmienilo swoje stanowisko dot. przewalutowania tych kredytow po kursie z dnia podpisania umowy? CZY CIEZAR PONIOSA ponownie KREDYTOBIORCY a BANKI jak zwykle WYJDA NA SWOJE ? Niestety przysluchujac sie poprzednim wypowiedziom i propozycjom rozwiazan, stwierdzam, iz nie macie w PiS pojecia z jakim problemem zmaga sie 700tys ludzi w Polsce! Bedziemy sie bacznie przygladac wprowadzanym rozwiazaniom i glosowac tylko na TYCH, ktorzy poloza kres bankowemu bezprawiu