REKLAMA


Barbara Bubula - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Barbara Bubula Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona 4 marca 1963 roku w Krakowie. Z wykształcenia filolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologia polska. Tłumaczka i publicystka. Przetłumaczyła m.in. słynną książkę amerykańskiego konserwatysty R. Weavera „Idee mają konsekwencje”.

W latach 1990-2005 była radną Krakowa. Zajmowała się sprawami oświaty, budżetu, mienia i ochrony środowiska. W 2001 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku bez powodzenia kandydowała z list tej partii do Sejmu. W 2007 roku prezydent Lech Kaczyński powołał ją w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkiem KRRiT była do 2010 roku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Kraków II (Skawina, Olkusz, Krzeszowice). Został wybrany na posła zdobywając 9 813 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.