REKLAMA


Elżbieta Duda - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Duda Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona w 1962 r. Z wykształcenia konserwator zabytków. Zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami.

W 2002 roku współtworząc Komitet Wyborczy Wyborców „Gminny Ruch Samorządowy”, po raz pierwszy czynnie zaangażowałaa się w wybory samorządowe w swoim rodzinnym mieście. Ponowny udział w wyborach samorządowych wzięła w 2006 roku, kandydując do Rady Powiatu Krakowskiego, w 2010 - na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Skała oraz w 2011 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 16 listopada 2014 roku jako Radna Powiatu Krakowskiego, jest Przewodniczącą Komisji Budżetu i Rozwoju oraz Sekretarzem Komisji Rewizyjnej. W minionej kadencji był członkiem Prezydium Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości nr 13 w Krakowie, a obecnie pełni funkcję skarbnika Zarządu Powiatowego oraz Przewodniczącej Komitetu w Skale.

Jej życie zawodowe przeplata się z aktywnością społeczną. Działalność społeczna i charytatywna rozwinęła jej zmysł organizacyjny i wrażliwość na drugiego człowieka. Chętnie angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Od 2003 r. pełni funkcję sekretarza Stowarzyszenia Opieki nad Zabytkami w Skale, biorąc czynny udział podczas kwest i lokalnych akcji społecznych. W latach 2006-2013 był przedstawicielem Wojewody Małopolskiego w Radzie Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skale. Pragnąc pielęgnować tożsamość, pamięć i historię Polski, jest aktywnym członkiem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zainicjował bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Skały i ościennych gmin. We współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej organizuje projekcje filmów i wystawy historyczne.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Kraków II (Skawina, Olkusz, Krzeszowice). Został wybrany na posła zdobywając 65 55 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (18 komentarzy)

 • Duńczyk z Ojcowa 2017-03-27 11:02:58
  Do szwed ze skały: A ty jakie masz przypadkowe nazwisko? Taki gieroj z ciebie?
 • prawda jest okrutna! 2017-02-08 08:08:47
  Do szwed ze skały: Typowa zagrywka robienia w jajo społeczeństwo Polskiego jak za PRL , jeżeli ktoś wcześniej myślał iż PiS jest dobrą zmianą właśnie mamy odzwierciedlenie działań czysto propagandowych stosowanych przez najcięższego kalibru bolszewików- komunistów w RP. Kolejne przykłady patologii działania przeciwko dobru porządku społecznego "Marek Komorowski sejmik woj. Podlaskiego", Marek Skomorowski podróbka-afera wokół Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim i zamydlenie wokół afery gruntowej gdzie z Urzędu zostały zmienione dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na „B” mieszkalne w obrębach gmin, okradając społeczeństwo z resztek godności w obrębu Miast ponieważ ich budynki i nieruchomości straciły na wartości, gdzie ustawa regulująca rekompensaty finansowe dla uczciwych Polaków z obrębów miast którzy wcześniej nabyli w sposób legalny działki budowlane inwestując dorobek całego życia?
 • szwed ze skały 2017-02-07 22:27:09
  A może pytanie : dlaczego pani Duda jest w sejmie jako poseł RP, bo ma przypadkiem takie nazwisko ja jeden taki co to zjadł wszystkie rozumy, ale prawa nie przestrzega, a świadczy to tez o mądrych i myślących wyborcach pani poseł .....
 • Ela 2016-11-16 22:42:31
  Ela to dobra, uczciwa i bardzo pracowita kobieta.
 • John 2016-11-16 19:26:51
  Tak wspaniała, a czy ta gwiazda powiedziała coś sensownego z mównicy sejmowej, cos co sama wymyśliła ( nie prezes) chyba nic, to stanowczo zbyt dużo zarabia społecznych środków jak za nic nie robienie.
 • Jarek /Kocmyrzów/ 2015-10-21 20:50:51
  Ela jest wspaniałą, uczciwą, bez krzty zakłamania kobietą! Gdyby tacy ludzie rządzili naszym krajem, z pewnością kwestie rodziny, opieki społecznej czy zdrowia Polaków nie byłyby obce. Dobro publiczne będzie dla Niej najwyższym celem, nie zaś powszechna w Sejmie prywata! Życzę Jej sukcesu i zdobycia mandatu. Jej można zaufać!
 • J. 2015-10-20 19:59:54
  Ela to dobra, uczciwa i bardzo pracowita kobieta. Życzę jej sukcesu 25 października! Ela trzymaj się :-)
 • wyborca 2015-10-16 12:05:34
  Nie bądźmy głupi Głosujmy na Pis i na Elżbieta Duda