REKLAMA


Barbara Bartuś - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Barbara Bartuś Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Urodzona 3 lipca 1967 roku w Gorlicach. Ukończyła studia na kierunki administracja na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Do 1999 roku należała do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Następnie pracowała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Gorlicach. Była radną gminy Lipinki II kadencji. W styczniu 2005 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 została wybrana do rady powiatu gorlickiego. W 2009 i 2014 roku bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 r. startowała do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Nowy Sącz (Nowy Targ, Gorlice, Chełmiec). Została wybrana na posła zdobywając 20 725 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Regulaminowa i Spraw Poselskich oraz w Komisji Spraw Zagranicznych, a także w Komisji Ustawodawczej, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.