REKLAMA


Edward Siarka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Edward Siarka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony w 1963 roku w miejscowości Rabka.

W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w 2004 roku - podyplomowe z zakresu doradztwa europejskiego w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogiczna „Ignatianum” w Krakowie.

W latach 1998 - 2005 pełnił funkcję wójta gminy Raba Wyżna. W tym samym czasie (1998–2002 r.) był także radnym powiatu nowotarskiego.

Działał w Partii Chrześcijańskich Demokratów i Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, a następnie zajął się tworzeniem struktur powstałej w 2012 roku partii o tej nazwie na Podhalu. Objął funkcję przewodniczącego powołanej w grudniu 2013 roku rady głównej tego ugrupowania.

Bezskutecznie próbował swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. W lipcu tego samego roku zasiadł w klubie parlamentarnym Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 13 953 głosy. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.