REKLAMA


Józef Leśniak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Józef Leśniak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 6 marca 1968 roku. Był radnym powiatu nowosądeckiego. Przewodniczący Klubu Radny Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu nowosądeckiego.

Z wykształcenia politolog. Ukończył zarządzanie gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyjechał do Francji, gdzie pracował w administracji jednej z gmin oraz departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski, studiował nauki polityczne w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Przeprowadził się na Sądecczyznę, w wyborach w 2010 i w 2014 uzyskiwał mandat radnego powiatu nowosądeckiego. Pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS w powiecie.

W wyborach w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 16 167 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Infrastruktury.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.