REKLAMA


Wiesław Janczyk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wiesław Janczyk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 17 kwietnia 1964 roku w Chomranicach (województwo małopolskie). Mieszka w Męcinie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologia polska. Ukończył także podyplomowe studia na kierunku rachunkowość i zarządzenie finansami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Pracował w oddziale Banku Gospodarki Żywnościowej w Nowym Sączu m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora odpowiedzialnego za pion handlowy i współpracę z klientami korporacyjnymi i detalicznymi. Był prezesem ZEW Niedzica S.A. następnie wiceprezesem REMAG S.A., odpowiedzialnym za sprawy handlowe i współpracę z zagranicą.

W Sejmie pracował w Komisji Finansów Publicznych i w podkomisji stałej ds. Instytucji Finansowych, której jest przewodniczącym.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Nowy Sącz (Nowy Targ, Gorlice, Chełmiec). Został wybrany na posła zdobywając 16 349 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji  do Spraw Kontroli Państwowej oraz w Komisji Finansów Publicznych, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.