REKLAMA


Elżbieta Borowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Borowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Urodzona w Gorlicach w 1988 roku. Zamieszkała w Kobylance. Nie przynależy do żadnej partii politycznej.

Absolwentka Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem). Trzykrotna stypendystka Centrum in. Jana Pawła II.
Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc na uniwersytecie organizację promującą patriotyzm oraz rozwijającą wiedzę i umiejętności zawodowe młodych ekspertów w zakresie bezpieczeństwa.

Udzielała się także w organizacjach pozarządowych zajmujących się niepełnosprawnymi (m.in. koordynując ceremonię otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w 2010 roku) oraz odbywając staż w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego zajmując się tam kwestiami bezpieczeństwa.

Obecnie doktoryzuje się na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego na Kresach, a także prowadzi badania naukowe dotyczące polityki kulturalnej oraz patologii w administracji publicznej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu nowosądeckim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 zorganizowanego przez Pawła Kukiza, uzyskując mandat posłanki VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

 

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (11 komentarzy)

 • Jarek Kloc 2017-05-24 15:25:28
  zboczone perwersy, nie ważne,że pusta grunt,żeby brała w usta,jebnięty naród
 • MAREK JAKUBIAK 2017-03-22 06:48:27
  Do PAWEŁ KUKIZ: NIE TO JA JĄ KOCHAM
 • Adam Hampel 2017-01-03 19:26:54
  Etiopia umysłowa o wyglądzie lekko upośledzonej Dżesiki z wiejskiego disco
 • gość 2016-12-14 09:13:28
  Dziewczyna bez życiowego doświadczenia . Byle parlament jej nie rozleniwił.
 • Obiektywna 2016-10-31 21:52:31
  Katastrofa. Takich osób nie powinno być w Sejmie.