REKLAMA


Anna Czech - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Czech Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzona 31 maja 1953 roku. Radna Tarnowa. Posłanka na sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Pracowała m.in. w Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, od 1991 jako kierownik oddziału. Pełniła następnie funkcję wojewódzkiego inspektora sanitarnego i dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od 1997 do 1998 była wojewódzkim inspektorem ochrony środowiska. W 1998 objęła stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Została także prezesem Małopolskiego Związku Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej. W 2003 założyła Fundację „Kromka Chleba”, prowadzącą m.in. noclegownię dla osób bezdomnych. Za działalność społeczną wyróżniana przez regionalne i lokalne media oraz władze samorządowe.

Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2002, 2006, 2010 i 2014 była wybierana na radną Tarnowa. W 2010 bezskutecznie ubiegała się jednocześnie o miejską prezydenturę.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu wyborczym Tarnów (Bochnia, Brzesko, Wieliczka). Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 11 089 głosów.

Zasiada w Komisji Zdrowia oraz w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.