REKLAMA


Józefa Szczurek-Żelazko - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Józefa Szczurek-Żelazko Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 14 marca 1961 roku w Nowym Sączu. Ukończyła Liceum Medyczne w Nowym Sączu, a następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada również uprawnienia audytora wewnętrznego. Ukończyła także studia podyplomowe dla kandydatów do rad nadzorczych.

Pierwszą pracę podjęła na stanowisku pielęgniarki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Następnie pracowała w Zespole Szkół Medycznych jako nauczyciel, przygotowując kolejne kadry do  zawodu pielęgniarki.

Pracowała również na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, a następnie naczelnej pielęgniarki ZZOZ. Z chwilą wprowadzenia reformy administracji publicznej pełniła funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Od 2001 roku pracuje na stanowisku Dyrektora SP Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

W 2010 i w 2014 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości była wybierana na radną sejmiku małopolskiego.

W wyborach w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu tarnowskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 15 635 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Zdrowia.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.