REKLAMA


Włodzimierz Bernacki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Włodzimierz Bernacki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 17 lutego 1960 roku w Proszowicach (województwo małopolskie). Z zawodu nauczyciel akademicki. Z wykształcenia politolog. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 1988 roku asystent, potem adiunkt, obecnie profesor nadzwyczajny UJ. Od 2001 roku wykładowca i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Jest także kierownikiem Zakładu Historii Myśli Politycznej w Instytucie Nauk Politycznych UJ, prezesem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem oraz wiceprezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Tarnów (Bochnia, Brzesko, Wieliczka). Został wybrany na posła zdobywając 27 673 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, a także jako przewodniczący w dwóch komisjach - Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz Komisji Etyki Poselskiej.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Paluch 2017-07-17 12:38:50
    Facet się buja od paru kadencji na zasługach wobec kaczora kto go wybiera????
  • Elegancik 2017-07-17 09:03:04
    Czy tam w PiSie to jest jakaś premia co brak umiejętności ubioru? Przecież to bardziej wygląda na "odpustową elegancję" niż na posła na Sejm RP.
  • Hahaha 2017-07-16 23:29:37
    Widzę że chyba asystenci mieli za zadanie pompować wynik posła. Zero aktywności, członkowie partii w okręgu go nie lubią! Lajki nie zmieniają rzeczywistości!