REKLAMA


Anna Maria Białkowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Maria Białkowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W grudniu 2014 roku została zastępcą prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Jest odpowiedzialna za służbę zdrowia i opiekę społeczną.

Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pedagogika wychowawczo-opiekuńcza”.

Po uzyskaniu dyplomu od 1995 roku pracuje w radomskiej oświacie. Zaczęła jako nauczyciel, a obecnie jest wicedyrektorem w Zespole Szkół Skórzano- Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Pracowała również w Publicznej Szkole Podstawowej, oraz w Zespole Szkół Odzieżowych w Radomiu.

Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe w zakresie: „Nauczanie wychowania fizycznego, zdrowotnego i korektywy”(2001), „Oligofrenopedagogika” (2005), „Zarządzanie i organizacja w oświacie” (2009) oraz kursów instruktorskich w zakresie piłki ręcznej(2004) oraz piłki siatkowej (2007). 

W wyborach parlamentarnych w 2015  kandydowała do Sejmu z 3. miejsca na liście PO w okręgu radomskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 7466 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • AmourcrateZ 2017-08-24 08:38:42
    Moge sie zatrudnic jako Matka Chrzesta,Opiekunka do dzieci, Jak Moja Mama Wygladasz, zobacz na fejsie, Albo Whitney Houston Bodyguard, tylko tyle w zyle nie dawaj, i Sie nie Obrazaj ;D