REKLAMA


Andrzej Kosztowniak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Kosztowniak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony w 1976 roku. Kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Polski polityk i samorządowiec. W latach 2006 - 2014 pełnił funkcję  prezydenta Radomia.

Ukończył Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej na kierunkach ekonomia i administracja oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 roku został wybrany na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2010 roku ubiegał się o reelekcję z ramienia tej samej partii. 5 grudnia tego samego roku w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany na kolejną kadencję. W 2014 uzyskał mandat radnego rady miejskiej. Ubiegał się też o prezydenturę na kolejną kadencję, przegrywając 30 listopada w drugiej turze z Radosławem Witkowskim z PO.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim. Otrzymał 23 521 głosów, uzyskując tym samym mandat posła VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.