REKLAMA


Anna Kwiecień - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Kwiecień Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona w 1965 roku. Kandydatka do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zastępca prezydenta miasta Radomia w latach 2006 – 2014. Wybrana z listy PIS.

Uzyskała dyplom medycznego Studium Zawodowego na Wydziale Położnych (1986). Zrobiła specjalizację w zakresie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego (1994); licencjat (2001) i magisterium (2003) na Wydziale Ekonomiki i Organizacji Ochrony Zdrowia w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Skończyła również studia podyplomowe "Kontrola i audyt wewnętrzny w gospodarce i administracji publicznej" w Wyższej Szkole Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu. Obecnie jest na studiach podyplomowych z zakresu pomocy społecznej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu.

Przez wiele lat pracowała Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Najpierw jako położna, później szkoliła personel medyczny, następnie została kierownikiem Działu Organizacji, Realizacji i Ewidencji Świadczeń Zdrowotnych. W międzyczasie pracowała przez rok (1996-1997) jako Kierownik Specjalizacji Położniczo-Ginekologicznej dla położnych przy Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Kadr Medycznych w Radomiu.

W wyborach w 2015 roku kandydowała do Sejmu w okręgu radomskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 7458 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Zdrowia.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Radom 2017-09-04 00:16:03
  W mediach spiłecznośxuowych kompletnie zagubiona, przesyła dalej komentarze z kont antysemickich, antyeuropejskich. Wypowiada się jednostronnie, bez refleksji. Bardzo zly przedstawiciel regionu w sejmie. Bie dorosła do roli jaka pełni. Poseł jakiejś partii opłacany jest z podatków wszystkich obywateli.
 • franek 2016-10-20 14:07:56
  moze mila i kompetentna ale takze ulegla i podlegla nadprezesoqi dzis w sejmie zadala pytanie o ktorym miemam podejrzewac nie ma bladego pojecia (gdyby miala elementarna wiedze to by byl dla niej i rodziny wsyd)wiedzac ze odpowiedz moze byc jedna tak bez zaglebiania sie w meritum sprawy jest mi tylko wstyd i az
 • Justyna 2016-01-30 18:51:23
  Wspaniały człowiek przez krótki czas miałam przyjemność pracować z Panią Anną. Kompetentna wyrozumiała i pomocna .
 • kucharka 2015-12-23 08:01:09
  Do Wieloletni obserwator: Zastanów się Rodaku i nie obrażaj posłanki , która jest życzliwą , kulturalną i dobrą kobietą , skąd w tobie tyle jadu i nienawiści ???????????????