REKLAMA


Czesław Mroczek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Czesław Mroczek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony w 1964 roku. Prawnik,samorządowiec, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od 2011 roku sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Członek Platformy Obywatelskiej.

W 1985 roku w związku z współpracą z „Solidarnością” był inwigilowany przez służby specjalne PRL.

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990–1998 pracował jako kierownik Urzędu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Od 1998 do 2005 roku pełnił funkcję radnego i starosty powiatu mińskiego.

Działał w Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów. W 2001 roku kandydował do Sejmu z listy AWSP. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany posłem V kadencji w okręgu siedleckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 33 207 głosów (drugi wynik w okręgu po Elżbiecie Jakubiak z PiS).

4 sierpnia 2011 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał mandat poselski po raz trzeci, otrzymując 22 985 głosów (ponownie drugi wynik w okręgu, tym razem po Marku Sawickim z PSL).

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu w okręgu Siedlce (Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Wyszków). Dostał 11 901 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Obrony Narodowej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • nikola 2017-12-08 16:48:12
    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontro