REKLAMA


Jolanta Hibner - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jolanta Hibner Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Urodzona w 1951 roku. W latach 2005–2009 posłanka na Sejm V i VI kadencji, oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.

Absolwentka Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej (1975 rok). Rok później rozpoczęła pracę jako starszy asystent projektanta, następnie była specjalistą w Generalnej Dyrekcji Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "ENERGOPOL" Warszawa. Od 1990 roku była zatrudniona na stanowiskach naczelników w warszawskich urzędach. W latach 1994–2002 była radną m.st. Warszawy, działała w AWS i SKL.

W 2001 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. Z jej ramienia uzyskała mandat poselski w 2005 i 2007 roku. W 2009 roku wybrano ją na deputowaną do Parlamentu Europejskiego. W 2014 roku nie ubiegała się o reelekcję.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako liderka listy wyborczej PO w okręgu siedleckim. Otrzymała 12 899 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.