REKLAMA


Arkadiusz Czartoryski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Arkadiusz Czartoryski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 14 kwietnia 1966 roku w Ostrołęce. Z wykształcenia historyk. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na Wydziale Humanistycznym. Po studiach pracował jako nauczyciel. Uczył historii, religii, wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Rolniczych, Katolickim Liceum Pokój i Dobro oraz Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J. Bema w Ostrołęce.

W latach 1998-2002 pełnił funkcję prezydenta Ostrołęki, a w latach 2004-2005 był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. Następnie, do 2006 roku, piastował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Siedlce (Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Wyszków). Został wybrany na posła zdobywając 24 747 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.