REKLAMA


Krystyna Pawłowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystyna Pawłowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Prawnik, nauczyciel akademicki. W latach 2007-2011 sędzia Trybunału Stanu. Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowała w Biurze Prasowym Rządu. Jest członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz Krajowej Rady Sądownictwa

Urodzona 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie (województwo dolnośląskie). Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W 1979 roku ukończyła aplikację sędziowską. Uzyskała stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 roku zrobiła habilitację.

Do 2011 roku była profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykłada w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 18 070 głosów). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (57 komentarzy)

 • To PIS właśnie 2018-04-11 10:22:03
  W życiu nie widziałem i nie słyszałem kogoś bardziej prymitywnego. Prawdziwa twarz PIS, razem z komunistycznym prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem i złodziejem Piętą.
 • Normalny 2018-04-10 22:36:27
  kaganiec i bardzo mały wybieg, oraz miska z woda , to jest wszystko czego ta suka potrzebuje, uwaga gryzie rękę która ja karmi !!!!
 • apologeta antka 2018-01-10 20:52:14
  choroba i syndrom staropanieństwa wyłazi, kto znów zdjął jej kaganiec, przecież kiedyś pogryzie Bogu ducha winnych przechodniów. Niech , że ktoś się wreszcie zajmie ta jednostka ( ustawa o ochronie zdrowia psychicznego) bo zagraża otoczeniu i sobie samej, ale niestety nie zdaje sobie z tego sprawy.
 • prawdziwy facet niejak ty 2017-12-12 12:45:06
  Do Marcin: On niema ale ja ma. Gość miał rację, jesteś chory psychicznie i pewnie jesteś impotentem skoro temat seksu, który jest przecież naturalną funkcją człowieka tak ci przeszkadza. Gdyby byli tylko tacy zacofańcy, młodzież do dzisiaj wierzyłaby że dzieci przynosi bocian a później nastoletnie dziewczynki dziwiłyby się dlaczego zaszły w ciążę skoro z żadnym bocianem nie rozmawiały. Co do tego wszystkiego ma jakaś szkoła na drugim końcu świata, doprawdy nie wiem. Wiem natomiast że kobiety mogą robić coś więcej niż rodzenie dzieci i gotowanie a facetowi korona z głowy nie spadnie jak czasem zrobi pranie albo wyprasuje koszulę. To właśnie jest filozofia gender - pokazywanie że płeć nie musi definiować pozycji człowieka w społeczeństwie. W cywilizowanych krajach jest to oczywiste.
 • Krynicki 2017-12-09 15:47:47
  tutaj już nic nie pomoże, stan psychiczny nie rodzi najmniejszej nadziei na zmianę postawy, jedyny ratunek dla społeczeństwa to izolacja takich jednostek, pro publico bono.
 • Marcin 2017-09-26 12:02:47
  Do chory psychicznie: Czterdzieści jeden rodzin usunęło łącznie 73 dzieci z elitarnej sieci szkół Rocklin Academy w Sacramento. Kierownictwo – bez poinformowania rodziców – przeprowadziło „lekcję tożsamości seksualnej”, która była wielką traumą dla 5-latków. Władze szkoły do tej pory nie ujawniły, co się wydarzyło na zajęciach. Dyrekcja nie poinformowała rodziców, że będzie prowadzić lekcje dotyczące „relacji transseksualnych”. Na zajęciach – wg relacji dzieci - pojawił się chłopiec przebrany za dziewczynkę, którego nauczycielka, Kaelin Swaney, przedstawiła jako dziewczynkę. Kobieta czytała także książeczkę zatytułowaną „Jestem Jazz”. Szefostwo szkoły odmawia udzielenia informacji rodzicom, co dokładnie wydarzyło się w szkole. Według zarządu, dyrekcja nie musiała informować rodziców o zajęciach, ponieważ „to nie była edukacja seksualna”. Zgodnie z kalifornijskim prawem, władze szkoły mają obowiązek poinformować rodziców o lekcjach z zakresu edukacji seksualnej i rodzice mogą nie posłać dzieci na tego typu lekcje. Zarząd nie wyklucza skierowania sprawy do sądu. Przypomina, że Kalifornia zakazuje dyskryminacji ze względu na tożsamość seksualną i wyrażanie płci. W poniedziałek pięcioosobowe kierownictwo jednogłośnie odrzuciło wniosek rodziców, aby umożliwić rezygnację z lekcji dotyczących „tożsamości płciowej”. Nie zgodziło się także na uprzedni przegląd materiałów wrażliwych, zanim trafią one do uczniów. Masz coś do dodania?
 • chory psychicznie 2017-09-26 08:42:20
  Do Marcin: Idź się leczyć gościu i namów swoje idolkę do tego samego. Oboje macie niedobrze w głowach.
 • Marcin 2017-09-25 20:03:49
  Szacunek dla Pani za słowa prawdy. Tylko prawda bowiem wywołuje taką burzę, pośród tych, którzy nie chcą w niej żyć. Trafnie opisała Pani rzeczywistość i nieszczęście naszych dzieci, którym wpaja się wywrócony do góry nogami świat, gdzie przedszkolaków chce uczyć się masturbacji. Neomarksizm się nie poddaje, dlatego cieszę się, że jest Pani po jasnej stronie.
 • S.X highly recommended 2017-08-09 12:32:34
  Oj miał Owsiak rację!!!
 • AdamLG 2017-08-09 06:22:01
  Ja tylko się dziwię tym co na nią głosowali.