REKLAMA


Teresa Wargocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Teresa Wargocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodziła się 18 grudnia 1955 roku w Mińsku Mazowieckim. Ukończyła studia z zakresu filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Początkowo zatrudniona w Fabryce Urządzeń Dźwigowych w Mińsku Mazowieckim, następnie była kuratorem zawodowym dla nieletnich. Od 1985 roku pracowała w internacie, a od 1992 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, w 2000 roku została powołana na funkcję dyrektora tej placówki.

W 1981 roku wstąpiła do „Solidarności”, a od 2004 roku związana z Prawem i Sprawiedliwością.

W grudniu 2006 roku objęła mandat radnej sejmiku mazowieckiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku została wybrana do Sejmu VI kadencji z listy PiS. W 2011 roku bezskutecznie ubiegała się o reelekcję, a w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku uzyskała ponownie mandat radnej sejmiku mazowieckiego.

W 2015 ponownie wystartowała do Sejmu w okręgu siedleckim. Uzyskała mandat poselski, otrzymując 8567 głosów. 19 listopada 2015 została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.