REKLAMA


Kornelia Wróblewska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kornelia Wróblewska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Urodzona w 1982 roku. Jest matką 8-letniego Stasia, absolwentką UKSW w Warszawie, gdzie w 2010 roku obroniła pracę doktorską, której tematem był problem tabloidyzacji mediów.

Jest producentką, wydawczynią i reporterką telewizyjnych programów publicystycznych i popularno-naukowych (Polsat News, TVN, TVP, TTV, FOKUS TV). Prowadziła zajęcia ze studentami dziennikarstwa na UW, realizując społeczny program „Teleobiektyw”, emitowany na antenie Polsat News. Pracuje także jako  wydawca i reporter programu tv „Integracja” poświęcony problemom osób z niepełnosprawnością. Napisała program „Herosi Wschodu” promujący Podlasie i Lubelszczyznę.

Od wczesnych lat zaangażowała się w problematykę społeczną. W ramach wolontariatu pisała książki z młodzieżą po przebytej chorobie nowotworowej oraz z podopiecznymi Fundacji Orange - dziećmi z problemami słuchu. Jej artykuły i reportaże dotyczyły m.in. przemocy domowej, narkomanii i wykluczenia. Współpracowała z Caritasem, współorganizowała zbiórki odzieży i żywności dla społeczności białoruskiej oraz kolonie dla tamtejszych dzieci.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu z 2. miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu nr 19 (Warszawa). Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 3945 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • McGyver 2016-10-26 14:19:26
  Kornelko, co się stało, że się przeciw 729 zagłosowało. Od banków się dostało? Głowa do góry. Będzie okazja poprawić się przy następnym czytaniu. Do dzieła
 • Tomasz 2016-10-25 15:56:06
  głosowanie przeciwko ustawie frankowej Kukiz 15 druk 792
 • DG 2015-10-23 22:34:46
  First time voting in Polish elections. I have to vote for a fellow journalist (Cornelia Wróblewska - dziennikarz)
 • Artur 2015-09-29 13:27:09
  Pozdrawiam i Życzę Powodzenia oczywiście trzymam kciuki. Artur Wojciech Sobich