REKLAMA


Roman Jacek  Kosecki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Roman Jacek Kosecki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Piłkarz, kapitan reprezentacji narodowej, założyciel klubu sportowego Kosa Konstancin, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Od 2012 roku wiceprezes zarządu ds. szkolenia PZPN. W 1989 roku poparł „Solidarność” w trakcie kampanii wyborczej.

Założył szkółkę piłkarską w Konstancinie-Jeziornie pod nazwą MUKS Kosa Konstancin, zajmującą się szkoleniem młodzieży. W latach 2002-2005 zasiadał w radzie gminy Konstancin-Jeziorna (wybrany został z listy komitetu „Prawo-Obywatel-Sprawiedliwość”). W wyborach parlamentarnych w 2005 roku, otrzymując 4395 głosów, został wybrany na posła V kadencji z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu warszawskim. Nie przystąpił do partii. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 6847 głosów.

W 2007 roku ogłosił, że będzie kandydował w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, lecz niedługo potem zrezygnował z tych zamiarów, twierdząc, że polskiej piłce niepotrzebny jest prezes związany z partią polityczną. W wyborach parlamentarnych w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję do Sejmu, dostał 4603 głosy. 26 października 2012 roku przegrał wybory na prezesa PZPN, jednak po wygranej Zbigniewa Bońka został wiceprezesem związku ds. szkoleniowych. Kandydował też bez powodzenia z listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 3258 głosów w okręgu Warszawa I.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.