REKLAMA


Ewa Tomaszewska  - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ewa Tomaszewska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm III i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 14 kwietnia 1947 roku w Płocku. Działaczka związkowa, nauczyciel akademicki, działaczka opozycji w PRL, senator VI kadencji, od 2007 do 2009 deputowana do Parlamentu Europejskiego.

W 1974 ukończyła studia na Wydziale Fizyki Uniwersytecie Warszawskim, a w 1997 także studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego. W 1985 została pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 do 1993 była ławnikiem sądowym i członkinią senatu UW. W latach 1998–2002 pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Doradczego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a od 2002 do 2004 zasiadała w radzie nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W 2010, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2015 ponownie wystartowała do Sejmu w okręgu warszawskim, uzyskała mandat posłanki VIII kadencji liczbą 5114 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.