REKLAMA


Jarosław Kaczyński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Kaczyński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator I kadencji, poseł I, III, IV, V, VI, VII VIII kadencji, twórca i prezes partii politycznych Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Urodzony 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycyjny, związany z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. '

W latach 1971-1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Następnie pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w filii w Białymstoku, a w 1981 roku w Ośrodku Badań Społecznych Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 roku. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Warszawa I. Został wybrany na posła zdobywając 202 424 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (164 komentarzy)

 • białe będzie białym 2018-04-05 10:11:27
  Do Marek S.: I jeszcze jedno - garbusie z podstawowym wykształceniem (przynajmniej wiedzą),niedługo będziesz robił peruki na Kremlu ,bo twoja wataha złodziei,oszustów i zaczadziałych tępaków za zniszczenie Polski będzie ścigana i wyłapywana do Ostatniego.... Resztę sobie dośpiewaj i nie masz już chyba błażnie żadnych wątpliwości że tak będzie !!!!!!!!!!!!!
 • twoja wyrocznia 2018-02-02 11:59:11
  Brawo Kaczyński , teraz już nawet USA ma powoli w poważaniu Polskę.Brawo Kaczyński - rozpierdalasz nasz kraj w szybkim tempie.
 • Dobra Robota Jurgiel 2018-01-13 22:11:41
  Do ŻYCIE JEST OKRUTNE: Życie, przestało rolnikom wyglądać siano z butów teraz są nad Wami mieszczuchami, zastaniecie teraz pracusie dziadami i skończymy z Wami , niszcząc finansowo Polskę.
 • ŻYCIE JEST OKRUTNE 2018-01-13 20:24:31
  Witam serdecznie , tytuł doktora otrzymują zwyczaj wybitne osoby myślące, nie licząc na układy tatusia czy tym podobne, w związku z powyższym proszę powiedzieć czy dotychczas zamieszkująca Nasz kraj elita z miast dobrze że inwestowała w działki budowlane w ich obrębach oby być godnymi obywatelami RP. Ustawa PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. Poz. 909) obniżyła czy utrzymała na wartości działki budowlane w obrębach miast ?Współczuje Panu jak przegra PiS wybory, gdyż skończą się środki finansowe na limuzyny czy ochronę , zderzenie w rzeczywistym świecie uzna Pan śmierć brata nie swoją iż była wybrykiem matki natury.
 • ... 2018-01-01 19:27:23
  Reforma samorządowa, ocena totalna klapa. Polska Ludowa towarzyszu skończyła się w czerwcu 1989 roku. Gospodarka kształtuje politykę kraju, nie odwrotnie. Czas przeanalizować komuszki gdzie się pogubiliście, ustrój demokratyczny Państwa prawa nie polega na życiu na cudzy koszt , w reformie samorządowej powinniście zlikwidować mandaty radnych w obrębach gmin i miast , w powyższe miejsce należało powołać Rady Nadzorcze, w skład wchodziliby przedsiębiorcy z danych obrębów którzy z płaconych podatków mieliby wpływ na kształtowanie danego region najlepiej jak potrafią . Pozdrawiam .
 • białe będzie białym 2017-12-24 23:22:02
  Do Marek S : hahahahaaha twój tok rozumowania pokazuje(bez zerkania w ID)że móżdżek masz bardzo malutki i jesteś głupiutkim człowieczkiem.Typowym suwerenem swojej kaczyńskiej gwiazdy.Twój zaczadziały mentor,jest dla mnie zwykłą karykaturą,żyjącą w nienawiści i siejącą nienawiść.Ja temu człowieczkowi nic nie zawdzięczam oprócz niszczenia mojej ojczyzny. Jego fenomen polega na otaczaniu się takimi przygłupami jak ty,tylko tacy ludzie jedzą mu z ręki.
 • Marek S. 2017-12-15 20:16:02
  Do białe będzie białym: Niedorozwoju, chuliganie uliczny, cwaniaczku Warszawski, nigdy w sferze elity nie będziesz się liczyć , sprawdź ID do czyjego komentarza nawiązałeś swoje złości przeciwko uczciwemu politykowi któremu zawdzięczasz swój marny żywot w ojczystym kraju.
 • białe będzie białym 2017-12-15 17:28:14
  Jesteś dla mnie zwykłym pajacem z dolegliwościami psychicznymi.Wredy czopek skłócający społeczeństwo. Twój koniec jest przewidywalny,wylecisz z tego miasta,państwa na kopach .Twój suweren z wykształceniem podstawowym (bo tylko taki wierzy tej zdradzieckiej mordzie) rozpali dla ciebie przy granicy wschodniej ognisko.Dalej sobie dośpiewaj kupo g....... Pozdrawiam
 • Precz z dyktaturą! 2017-12-15 06:46:59
  Patologi KRUS nie będziemy utrzymywać z środków publicznych ,sprzeczne z zasadami etyki. Zobaczcie jakie drogie mają ciągniki pseudo rolniki, jakie inne sprzęty Naszym kosztem z dopłat Unijnych zakupili. Ubiegłoroczna nowela ustawa z 14 kwietnia 2016 r weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku o obrocie ziemi rolnej wyłącznie przez rolnika, przypieczętowała iż jesteśmy poróżnieni. Z uczciwych podatników ZUS z obrębów miast zrobiono gorszy sort, kobiety z miast jak w obozach koncentracyjnych faszystowskich niebawem ustawiać będą zbiorowo do dymania zamiast brakujących jałówek w oborach. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) gorycz przelała , parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (DzU z 2016 r., poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ? Demokracja praworządność jaka? Komuniści i złodzieje. W związku z powyższym jaki mamy wybór do głosowania w najbliższych wyborach, wolność,równość w Polsce przez bolszewie żydowską została stłumiona.
 • Marek 2017-11-29 20:57:56
  Panie Prezesie jesteś NAJLEPSZY!!! Dzięki Wam wreszcie uwolnimy się od tego spróchniałego systemu III RP. Polska musi być Polską! A nie będą szwaby się wpierniczać tutaj, bo dość mocno zalali. W pełni popieram PiS i Zjednoczoną Prawicę! Rządzić musicie jak najdłużej! A POLACY Was popierają. Ta opozycja to margines społeczny, niech jadą do Berlina i tam się liberalizują tym pasożytnictwem.