REKLAMA


Małgorzata Wypych - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Małgorzata Wypych Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Adwokat, harcerka, mama Zuzanny i Krzysztofa. Mieszkanka warszawskiej Pragi-Południe.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersyte­tu Warszawskiego oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.

W latach 2007 – 2014 pracowała w Prokuratorii Generalnej Skar­bu Państwa. Wcześniej przez dziesięć lat związana była z Helsiń­ską Fundacją Praw Człowieka, w której koordynowała prace Kliniki „Niewinność”. Będąc przedstawicielem Fundacji uczestniczyła także w wielu procesach sądowych i przygotowywała opinie prawne.

Jako harcerka, początkowo w Związku Harcerstwa Polskiego, a następ­nie instruktorka w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, poznała swojego męża Pawła Wypycha. W ZHR stanęła na czele Mazowieckiej Chorągwi Harcerek.

Zaangażowana w działania wielu organizacji pozarządowych zajmu­jących się przede wszystkim pomocą ludziom potrzebującym pomo­cy.

Jej mąż, Paweł Wypych, zginął w katastrofie smoleńskiej. Był mini­strem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu z dziesiątego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu warszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 7496 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.