REKLAMA


Izabela Katarzyna Mrzygłocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Izabela Katarzyna Mrzygłocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Ekonomistka i działaczka samorządowa, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Ukończyła organizację i zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, odbyła także studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego.

Pracowała jako inspektor w Przedsiębiorstwie Eksploatacji Węgla „Dolny Śląsk” oraz w branży spółdzielczej, prowadziła również własną działalność gospodarczą. W 1992 roku została starszym inspektorem w urzędzie wojewódzkim, a w 1993 roku wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu w Wałbrzychu.

W latach 1998-2005 pełniła funkcję radnej wałbrzyskiej rady miejskiej. Od 1994 przez dziesięć lat należała do Unii Wolności. W 2004 roku przystąpiła do Platformy Obywatelskiej, z listy której w 2005 została wybrana do Sejmu V kadencji w okręgu wałbrzyskim.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 18 523 głosów. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 31 697 głosów. Została także przewodniczącą Rady Ochrony Pracy.

W 2015 ponownie wybrano ją do Sejmu, otrzymała 8659 głosów w okręgu Wałbrzych (Świdnica, Wałbrzych, Dzierżoniów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Etyki Poselskiej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.