REKLAMA


Monika Wielichowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Monika Wielichowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Samorządowiec, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Studiowała na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki jeleniogórskiej filii Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją, Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2006-2007 na AE we Wrocławiu ukończyła Menadżerskie Studium Podyplomowe.

W 2012 roku ukończyła podyplomowe studium z zakresu zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej w Katedrze Transportu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1997–2006 pracowała w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie, z czego osiem lat na stanowisku inspektora ds. polityki informacyjnej.

W 2002 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W latach 2002–2006 sprawowała mandat radnej powiatu kłodzkiego. W radzie powiatu była wiceprzewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Infrastruktury Drogowej oraz członkiem komisji Edukacji, Kultury i Sportu. W latach 2006–2007 sprawowała urząd starosty kłodzkiego, ponownie zasiadała w radzie powiatu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskała mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej. W Sejmie VI kadencji pełniła funkcję sekretarza. Zasiadała w Komisji Infrastruktury oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także w stałych podkomisjach ds. budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, ds. transportu drogowego i drogownictwa oraz ds. monitorowania wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w zakresie infrastruktury.

W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W VII kadencji Sejmu została członkinią Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Infrastruktury.

W 2015 ponownie wybrano ją do Sejmu, otrzymała 8621 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • lewica 2017-05-31 22:24:51
    Pani Monice czas już dawno się skończył bo straciła na urodzie ;-)
  • Jan 2015-09-25 09:24:12
    Pani Moniko już czas minął, trzeba dać szansę innym. A wtedy zobaczymy.