REKLAMA


Anna Zalewska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej

OCEŃ POSŁA

Lat 50, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Zalewska zdecydowanie przeciwstawia się prywatyzacji okolicznych szpitali oraz interweniuje w sprawie budowy obwodnic oraz modernizacji dróg na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.

Jest inicjatorką „Deklaracji S8”, podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, który zadeklarował, że będzie wspierał inicjatywę budowy drogi ekspresowej nr 8 na trasie Wrocław- Ząbkowice Śląskie- Kłodzko- granica kraju.

W poprzedniej kadencji Sejmu RP Poseł Anna Zalewska reprezentowała Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podczas odwoływania ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Przedstawiała również stanowisko PiS w sprawie nieudzielenia wotum zaufania Premier Ewie Kopacz.
W jej biurach poselskich, działających w każdym powiecie okręgu wałbrzyskiego, od wielu lat zapewniana jest stała pomoc prawna i interwencyjna dla mieszkańców.

W Prawie i Sprawiedliwości Poseł Anna Zalewska działa od 2003 roku. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu wałbrzyskim.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (96 komentarzy)

 • Viki 2018-03-13 07:49:42
  Mam dwójkę dzieci w 7 klasie. W tym roku życie całej rodziny zamieniło się w koszmar. Od dorosłych nie wymagamy pracy po 12-14 godzin dziennie. Zero czasu na zajęcia dodatkowe, ba nawet na odpoczynek. To niesprawiedliwe. Przykładowe arkusze egzaminacyjne dla 8 klas z kosmosu. To co przerabiają w szkole nie przygotowuje do ich zaliczenia na dobrym poziomie.
 • Pokrzywdzona... 2018-02-09 22:12:50
  Witam, mam 13 lat, więc chodzę do 7 klasy. Dla mnie to jest śmieszne. Jesteśmy pokrzywdzeni i jestem tego pewna, że odbije się potem to na naszej przyszłości i psychice. Dlaczego starsi ludzie wypowiadają się na temat potologii w gimnazjum. Czy wy kiedykolwiek tam byliście? Ten głupi stereotyp... Prawda jest taka że przez tą reformę jest jeszcze większą patologia tylko że w podstawówce... Jesteście śmieszni
 • lidiak 2018-02-07 10:29:24
  Co robić kiedy w szkole uczniowie preśladują koleżankę ( tak jak moja córkę ) dyrektor nie daje odpowiedzi czekam na nią 3 tygodnie , wody nabrali w usta. Musiałam córke przenieść do innej szkoły bo tam za nic nie chciała wracać. Wychowawca przeprowadzając rozmowę z dziećmi nie traktowała mojej córki jak ofiary tylko ją też pouczała, że musi być grzeczna. Czy tak powinno być ? Moja córka przez pare miesięcy była wyśmiewana, szykanowana, obrażana, że śmierdzi. Mam poczucie, ze w tej szkole byłyśmy niepotrzebnym problemem. Odeszłyśmy, ale co można zrobić, żeby ukarać ich? nauczyciele zaniżyli celowo ocenę z zachowania z wzorowej na bdb mówiąc, że spoczęłaby na " laurach". Przeszła 2 olimpiady w szkole i wzorowe jej się nie należy? To szkoła podobno najlepsza w Elblągu. Sprawa w toku. Chcę od nich notatek z przebiegu sprawy.
 • polak 2017-12-29 01:30:17
  Notoryczny kłamca, rozwalacz oświaty, kłamliwa osoba z fałszywym uśmiechem. To Pani dzieli dzieci na "lepsze i gorsze'. To Pani ogranicza Młodych Polaków mówiąc im, że świat jest czarno-biały. To Pani zakłamuje HISTORIĘ nie znając jej. SUWEREN nie tego chciał. Ja tego nie chciałem.
 • Parytet godność społeczna 2017-12-17 18:53:48
  Patologi KRUS nie będziemy dłużej utrzymywać z środków publicznych ZUS, sprzeczne nawet z zasadami etyki. Zobaczcie jakie drogie mają ciągniki pseudo rolniki, jakie inne sprzęty Naszym kosztem z dopłat Unijnych zakupili. Ubiegłoroczna nowela ustawa z 14 kwietnia 2016 roku weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku o obrocie ziemi rolnej wyłącznie przez rolnika, przypieczętowała iż jesteśmy poróżnieni. Z uczciwych podatników ZUS z obrębów miast zrobiono gorszy sort, kobiety z miast jak w obozach koncentracyjnych faszystowskich niebawem ustawiać będą zbiorowo do dymania zamiast brakujących jałówek w oborach. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338 grunty rolne należało wyłączyć spod konturów budynków mieszkalnych , przepisy w tym zakresie mieliśmy przejrzyste ) gorycz została przelana, parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (Dz. U z 2016 roku poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ? Demokracja praworządność jaka, społeczeństwo w obrębach miast jak nic nie miało tak wciąż nic nie ma(niewolnicy bez żadnych praw). W związku z powyższym jaki mamy wybór do głosowania w najbliższych wyborach, wolność,równość w Polsce przez bolszewie żydowską została stłumiona.
 • abstynent 2017-12-16 16:56:33
  Do ZŁODZIEJE z PO!!!: Radzę wytrzeźwieć i rzadziej zaglądać do kieliszka.
 • ZŁODZIEJE z PO!!! 2017-11-29 18:24:51
  Do Student 20 lat:O odezwał się zaKODziały"dziadek, ucznia 13 lat. " . Lepiej zajmij się uczciwą pracą ,bo napisaniu tak beznadziejnych głupot nie zarobisz!!!! Widać ze jesteś zaKODziały któremu karzą skakać i ONI skaczą HOP HOP,HOP HOP, spójrz w lustro i powiedź czy wy macie mózg,zaKODziałe łby!????????
 • Student 20 lat 2017-11-26 19:54:06
  Do uczeń 13 lat.: Dzięki pracy w markecie w niedziele mogłem dorobić i podreperować swój budżet, gdyż w domu się nie przelewa, a pisowscy despoci już wkrótce mi tą możliwość odbiorą. Najgorsze jest to, że bezrobocie może wzrosnąć w ciągu 2-3 lat o 10-14% w sektorze handlowym, gdyż o tyle zmaleje mniej więcej liczba godzin pracy w handlu. To jeszcze jedna kłoda rzucona pod mogi zwalnianym nauczycielom, którym odbierze się tą ścieżkę zmiany swoich kwalifikacji.
 • uczeń 13 lat. 2017-11-21 19:59:15
  Do dziadek, ucznia 13 lat.: Dziadek ja znowu nie mogę nigdzie wyjechać na weekend ,bo rodzice pracują w markecie w weekend!!!
 • dziadek, ucznia 13 lat. 2017-11-20 17:27:59
  mam wnuka 7 kl. po 8 godzin w szkole i po 3 do 4 godzin w domu. rodzice nie mogą z nim wyjechać, bo na weekend zadanych 16 zadań z kilku przedmiotów. tornister waży 18kg. a uczeń 13 lat. jaja sobie pani robi ze szkoły. brak kompetencji czy wiedzy? nauczyciel w poniedziałek pyta uczniów.cytat" No sprawdzimy czego was rodzice nauczyli. w każdy dzień kartkówka. a nauczyciele jeszcze szybciej biegną do domu niż uczniowie po lekcjach. Obserwuje to. .