REKLAMA


Michał Dworczyk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Michał Dworczyk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 22 lipca 1975 roku w Warszawie. Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Z wykształcenia historyk. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach i odbyciu służby wojskowej rozpoczął działalność gospodarczą. Został współwłaścicielem i wiceprezesem biura podróży edukacyjnych „Pogranicze”.

W latach 2005-2007 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako głównym doradca Prezesa Rady Ministrów, następnie, od 2008 do 2010 roku w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego pełnił funkcję doradcy ds. Polonii i Polaków za Granicą. 

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczymWałbrzych (Świdnica, Wałbrzych, Dzierżoniów). Został wybrany na posła zdobywając 24 935 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Łączności z Polakami za Granicą, gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • T.P. 2015-09-15 23:55:45
    "Tu jest Polska!" krzyczymy na Marszu Niepodległości, na marszach w kolejne rocznice tragedii smoleńskiej. Wierzę, że dzięki Pana zaangażowaniu, dzięki woli naprawy tego, co zepsute, dzięki miłości do Ojczyzny, już niedługo w każdym zakątku naszego kraju będzie można przystanąć, rozejrzeć się wokół i z dumą powiedzieć "Tu jest Polska". Życzę powodzenia.
  • wyborca 2015-09-15 23:47:46
    mieszkancy okregu walbrzyskiego cieszą się i mają nadzieję że godnie Pan będzie reprezentowal nasz region w Sejmie, zadba Pan o struktury PiS w regionie