REKLAMA


Wojciech Murdzek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Murdzek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Ur. 13 grudnia 1957 w Świdnicy. Od 2002 do 2014 prezydent Świdnicy.

W 1976 ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy a w 1981 studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie następnie odbył studia podyplomowe w zakresie techniki mikroprocesorowej. Pracował jako konstruktor w ZEM Elmot, prowadził działalność gospodarczą, był dyrektorem oddziału firmy Procter & Gamble i prezesem zarządu firmy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W latach 1990–1998 był wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Świdnicy. Później pełnił funkcję starosty powiatu świdnickiego. W 2002 wygrał w drugiej turze wybory na urząd prezydenta Świdnicy. W kolejnych wyborach z 12 listopada 2006 wystartował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Świdnicka Wspólnota Samorządowa”, zdobywając 56,97% głosów. W 2010 uzyskał reelekcję na trzecią z rzędu kadencję. W 2014 przegrał w drugiej turze głosowania z Beatą Moskal-Słaniewską. Został natomiast wybrany do rady powiatu świdnickiego.

W 2015 został wicedyrektorem ds. rynku pracy i administracji w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Pozostaje bezpartyjny, kierując lokalnym ugrupowaniem samorządowym Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej. Jest również członkiem stowarzyszenia samorządowo-politycznego Obywatelski Dolny Śląsk. Należy do Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta. W 1990 został prezesem fundacji charytatywnej.

W 2013 postanowieniem prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W wyborach w 2015 roku wystartował do Sejmu z listy PiS jako przedstawiciel Polski Razem. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 5758 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Finansów Publicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.