REKLAMA


Andrzej Smirnow - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Smirnow Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm I, III, V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 9 września 1938 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Katedrze Napędów Elektrycznych, a następnie w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej. W 1974 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych.

Od 1980 roku, przez 11 lat, był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” na Politechnice Warszawskiej. Był współzałożycielem Porozumienia Centrum. Z członkostwa w PC zrezygnował w związku z wyborem do Sejmu I kadencji z listy NSZZ „Solidarność”.

Był członkiem Krajowego Komitetu Wyborczego Akcji Wyborczej Solidarność. Współtworzył Ruch Społeczny AWS, był przewodniczącym warszawskiego i mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego RS AWS.

W 2002 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W 2014 roku przeszedł do klubu Prawo i Sprawiedliwość.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z listy PiS (dostał 5572 głosy). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Petycji, Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Polityki Senioralnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Adam 2015-09-20 22:37:25
    Rzetelny, doświadczony. oddany dla Polski i Parlamentu.Mój głos oddam na Pana.
  • Barbara 2015-09-20 22:00:14
    Mój głos oddam na Pana jako doświadczonego, rzetelnego i uczciwego parlamentarzystę oddanego sprawom Polski. Powodzenia.
  • Anna 2015-09-20 21:29:40
    Bardzo się cieszę ,że Pan startuje w tych wyborach. Polska potrzebuje doświadczonych parlamentarzystów.Będę na Pana głosowała i namawiała znajomych do oddania na pana głosu.