REKLAMA


Anita Czerwińska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anita Czerwińska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzona 13 stycznia 1970 w Warszawie. Posłanka na sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Działaczka Klubów "Gazety Polskiej", bojowniczka o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Od roku jest aktywistką PiS.

Z ramienia PiS bezskutecznie kandydowała w wyborach do Sejmu w 2011 oraz w wyborach europejskich w 2014. W wyborach samorządowych w tym samym roku została natomiast wybrana na radną powiatu warszawskiego zachodniego.

W 2015 wystartowała ponownie do Sejmu w okręgu Warszawa II (Piaseczno, Pruszków, Wołomin). Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 7 068 głosów.

Zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • koledzy 2015-10-29 09:13:33
    Brawo Anitko górnicy cię popierają .Pozdrawiamy Kopalnia mysłowice wesoła
  • Ponary 2015-10-19 11:40:44
    Gratuluję Pani podjęcia bardzo dobrej decyzji w sprawie kandydowania z listy partii Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi właśnie o dokonanie takich jak Pani przedstawicieli do parlamentu - ludzi z pasją społecznego i politycznego wypalania! Proszę nie ustawać w pracy na rzecz rozwoju wolnych mediów, w tym Telewizji Republika i Gazety Polskiej.