REKLAMA


Piotr Uściński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Uściński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodził się 20 maja 1977 roku w Warszawie, jest mężem Doroty, tatą Dominiki i Michała.

Ma wykształcenie wyższe techniczne i menadżerskie. Jest absolwentem najlepszych warszawskich uczelni: Politechniki, Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Od lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem, obecnie jako prezes spółki z o.o., w ostatniej kadencji samorządu był Starostą Wołomińskim, wcześniej także wicestarostą.

Cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym. W 2014 roku został radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego uzyskując z 3. miejsca prawie 19 tyś głosów poparcia. Kilka miesięcy wcześniej w eurowyborach uzyskał blisko 10 tyś głosów startując z 7. miejsca. W latach 1998 - 2014 był nieprzerwanie radnym w samorządach gminnym i powiatowym (w wyborach do rady powiatu w 2006 i 2010 uzyskiwał największe procentowe poparcie ze wszystkich radnych powiatu wołomińskiego). 

Znany głównie jako polityk prorodzinny, pomysłodawca certyfikatów „Szkół Przyjaznych Rodzinie” zabezpieczającego uczniów przed ideologią gender i deprawacją w szkole, autor powiatowego programu polityki prorodzinnej „TakRodzina.pl”, był pomysłodawcą wprowadzenia zasady ochrony życia ludzkiego do statutu szpitala w Wołominie.

Za działalność prorodzinną i prolive wyróżniony w 2015 roku tytułem „Samorządowca Przyjaznego Rodzinie”, podczas I Kongresu Polskiej Rodziny na UKSW w Warszawie utytułowany jako „Ambasador Życia i Rodziny 2013”.

Za działalność patriotyczną wyróżniony „Odznaką Honorową Sybiraka” oraz „Odznaką Honorową Krzyż zasługi dla Środowiska Żołnierzy AK Jerzyki”.

Wyróżniony został także przez Kościelną Służbę Porządkową Odznaką Honorową „Totus-tuus”.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6679 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jacek 2017-01-01 13:21:40
    Czy to ten słynny pomysłodawca gwałcikowego?