REKLAMA


Leszek Korzeniowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Leszek Korzeniowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej. Z wykształcenia inżynier rolnik. Ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

W latach 70. wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członkiem PZPR pozostawał do jej rozwiązania. Od 1981 do 1982 roku odbył służbę w Szkole Podchorążych Rezerwy. W latach 1982 -1983 pracował jako zootechnik w Zakładach Sprzętu Motoryzacyjnego POLMO w Praszce.

Od 1983 roku był zatrudniony w sklepie agencyjnym w Zakładzie Zaopatrzenia Ogrodnictwa Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Częstochowie jako sprzedawca, a następnie kierownik. Od 1990 prowadził własną działalność gospodarczą, do 2001 roku był współwłaścicielem i prezesem firmy FLORA w Praszce. W 2006 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Flora Praszka.

W 2001 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, objął funkcję przewodniczącego tej partii w województwie opolskim.

Również w 2001 roku z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany na posła IV kadencji w okręgu opolskim. Ponownie uzyskał mandat poselski w okręgu opolskim w wyborach w 2005 roku. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz trzeci został posłem, otrzymując 35 912 głosów. W wyborach w 2011 roku uzyskał reelekcję, otrzymując największą liczbę głosów w swoim okręgu (30 454 głosy).

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 26 199 głosów w okręgu Opole (Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)