REKLAMA


Rajmund Miller - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Rajmund Miller Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Lekarz i samorządowiec, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizował się w zakresie laryngologii.

Od 1990 roku związany z samorządem terytorialnym, został wówczas radnym miejskim w Nysie z ramienia Komitetu Obywatelskiego, powołano go też do sejmiku samorządowego województwa opolskiego.

Po reformie administracyjnej był radnym powiatu nyskiego I kadencji. Ponownie był wybierany na radnego Nysy w 2006 i 2010 roku. Prowadził działania na rzecz zamknięcia zakażonych ujęć wody i zbudowania nowego punktu w Białej Nyskiej.

Był jednym z założycieli lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy PO, otrzymując 8901 głosów w okręgu opolskim. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 8565 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.