REKLAMA


Antoni Duda - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Antoni Duda Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 25 grudnia 1950 roku w Starym Sączu., Poseł na sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował w przedsiębiorstwach Remak i Metrem. Na początku lat 90. działał w Porozumieniu Centrum. W latach 1998–2002 był dyrektorem opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 1999 jednocześnie zasiadał w radzie Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2003 objął stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

Związany z Klubem Inteligencji Katolickiej, został prezesem KIK w Opolu.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Opole (Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle). Został wybrany na posła zdobywając 8 085 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PRYWATNI 2015-10-20 12:37:51
    Kurde-szukam kogoś uczciwego i NIE PASOŻYTA na naszych datkach i na razie sami państwowcy,albo "korytowcy samorządowi" ,a ten nawet nie napisal Z CZEGO ZYJE ....