REKLAMA


Ryszard  Galla - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ryszard Galla Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 1956 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia inżynier mechanik. Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu.

 W latach 90. objął stanowisko przewodniczącego rady, następnie został członkiem zarządu gminy Komprachcice. Od 1998 do 2005 roku zasiadał w sejmiku opolskim, pełniąc funkcję wicemarszałka województwa (z przerwą w 2002 roku, gdy przez kilka miesięcy zajmował stanowisko marszałka).

W wyborach parlamentarnych w 2001 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu. Udało się jednak 4 lata później.  W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 roku ubiegał się z powodzeniem o ponowny mandat z list wyborczych Mniejszości Niemieckiej. W wyborach w 2011 roku ponownie uzyskał reelekcję. W 2015 kolejny raz został posłem, uzyskując 9623 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

 

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Dziwne 2017-04-03 22:19:00
    Mniejszość Niemiecka ma zagwarantowane w ordynacji wyborczej przynajmniej dwa miejsca w parlamencie i nie musi przekraczać progu 5% który jest obowiązkowy dla normalnych partii. W ordynacji zapisane jest iż Niemcy jako mniejszość narodowa mają miejsca w parlamencie zagwarantowane. Jednak co ciekawe żaden kraj w Europie nie stosuje takich zapisów i do tego zapis ten łamie zapisy konstytucji w której zapisane jest iż nie można dyskryminować obywateli ze względu na narodowość. A w tym przypadku mamy z tym do czynienia. Zapis o mniejszości niemieckiej dyskryminuje także...Polaków!
  • Prawdziwy Polak 2016-11-09 14:23:49
    Do Bartek: Ty jesteś głupek i szowinista. Inne narody mają takie same prawo do istnienia jak my a współpraca z Niemcami jest jednym z najważniejszych elementów polityki zagranicznej. Najlepiej ogródź swoje gospodarstwo drutem kolczastym żeby ci nikt nie wchodził, żryj wychodowane przez siebie ziemniaki i pij wodę ze studni. Wtedy z pewnością poczujesz się wolny. Możesz też wyjechać do Korei Północnej, tam nie spotkasz żadnego Niemca a tylko samych koreańskich patriotów.
  • Bartek 2016-03-26 11:19:59
    Folksdojcz i agent Merkel, jemu już podziękujemy