REKLAMA


Mieczysław Kasprzak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mieczysław Kasprzak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego na Sejm II, IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 30 marca 1953 roku w Jarosławiu.

Ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego na Akademii Rolniczej w Krakowie. Odbył także podyplomowe studia w zakresie kierowania i zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz w zakresie prawa europejskiego w Polskiej Akademii Nauk.

Od początku lat 80-tych pracował w wojewódzkim Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, m.in. jako kierownik wydziału, wiceprezes i prezes zarządu. Od 1978 roku prowadzi gospodarstwo rolne w Ostrowie.

Od 1989 roku związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym. W latach 1998-2001 pełnił funkcję starosty powiatu jarosławskiego. Od 2003 roku wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 5251 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.