REKLAMA


Piotr Babinetz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Babinetz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 9 września 1969 roku w Krośnie. Z wykształcenia historyk. Studiował na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Działał w Konfederacji Polski Niepodległej i Przymierzu Prawicy, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Jest liderem PiS w Krośnie, wiceprezesem partii okręgu przemysko-krośnieńskiego, członkiem władz naczelnych PiS, szefem Ligi Republikańskiej na Podkarpaciu i członkiem zarządu Podkarpackiego Związku Piłsudczyków.

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w 2001 i 2005 roku bezskutecznie kandydował do Sejmu. W 2009 roku bez powodzenia starał się o mandat europosła. 

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Krosno (Przemyśl, Sanok, Jarosław). Został wybrany na posła zdobywając 10 170 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.