REKLAMA


Zdzisław Gawlik - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Zdzisław Gawlik Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Wiceminister skarbu państwa. Urodzony 12 września 1960 roku w Dębicy. Doktor nauk prawnych. Absolwent Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. Od 2006 roku doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Od 2007 roku profesor nadzwyczajny w Instytucie Prawa Cywilnego UMCS w Lublinie.

W latach 1984-1991 był asystentem w Zakładzie Prawa Sądowego Filii UMCS w Rzeszowie. Następnie głównym specjalistą w delegaturze ministra skarbu państwa w Rzeszowie, a w latach 1999-2007 jej dyrektorem. Od 1993 roku (w różnych okresach) członek rad nadzorczych: PBO Zamość S.A., Polifarb Dębica S.A., MSC Zamość S.A., HTS Kraków S.A. ZTK Teofilów S.A., Instal Rzeszów S.A., VNFI Victoria S.A., CEFARM Rzeszów S.A.

Autor książek i ponad 50 artykułów naukowych z dziedziny prawa prywatnego, w tym prawa prywatyzacji. Od 2007 do 2012 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a od 2013 roku sekretarz stanu w MSP.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu z listy PO w okręgu rzeszowskim. Otrzymał 8414 głosów, uzyskując mandat poselski.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • katon 2016-05-05 10:26:17
    Dokładnie tak. Gość jeszcze rok temu nie należał do PełO tylko był urzędasem w tym ministerstwie ale wyczuł pismo nosem, że w wyborach w październiku wygra PiS na co wskazywały sondaże i wyczyści wszystkie ministerstwa z tych złodziei więc pójdzie na zieloną trawkę. Dlatego szybko wstąpił do Partii Oszustów ( PO ) aby wystawili go na listę no bo szkoda tych z jakichś 10 tys na miesiąc więc może wybiorą do Sejmu i pensyjka zostanie ( teraz jako dieta poselska ). No i jakimś psim swędem mu się udało. Czyli nastąpiła tylko zmiana cycka do ssania.
  • Rzeszowiak, student WSPiA 2016-03-29 23:44:13
    A TO TEN PRZEKRĘCIAŻ Z MINISTERSTWA SKARBU PAŃSTWA, KOLEŻKA JANKA BUREGO CO TO TRZĄSŁ PODKARPACIEM PRZEZ 8 LAT (NIE)RZĄDÓW POpaprańców RAZEM ZE SWĄ SITWĄ. TEN TEŻ PEWNIE DO NIEJ NALEŻAŁ. JESZCZE WYKŁADA ( CHYBA KAFELKI ) W TEJ POŻAL SIĘ BOŻE SZKÓŁCE WYSZSZEJ - WSPiA w RZESZOWIE CO SŁYNIE Z WYCIĄGANIA PIENIĘDZY OD STUDENTÓW ZA MARNEJ JAKOŚCI NAUCZANIE I NIE WYWIĄZYWANIE SIĘ Z OBIETNIC SKŁADANYCH PRZYSZŁYM STUDENTOM.