REKLAMA


Józefa Hrynkiewicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Józefa Hrynkiewicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona 7 października 1945 roku w Daniuszewie. Z zawodu nauczyciel akademicki. Tytuł magistra zdobyła na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat w zakresie nauk humanistycznych uzyskała w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego UW, natomiast habilitację na Wydziale Filozofii i Socjologii.

W 2006 otrzymała tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. Zawodowo związana z Instytutem Polityki Społecznej oraz z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie doszła do stanowiska profesora. Jest również wykładowczynią Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach, w latach 1997-2006 pełniła funkcję rektora tej uczelni.

W 2015 r. startowała do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Rzeszów (Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola). Została wybrany na posła zdobywając 27 010 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Zdrowia.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • do utytułowanej debilki 2017-10-16 18:04:28
    Życzę pani, zakichana profesorko, żebyś jeśli kiedyś będziesz pilnie potrzebowała pomocy lekarza, usłyszała, że już wyjechał. W pełni na te życzenia zasługujesz swoją postawą wobec młodych, podle zarabiających lekarzy.
  • Skok W 2017-10-14 12:11:33
    Witam Mam nadzieję że Pani Józefa niedługo wyjedzie bo czekam w kolejce pół roku do ortopedy i może zrobi się troche miejsca. To chyba marcowy profesor więc trudno się dziwić, że proponuje wyjazd lekarzom do których czeka się latami na wizytę. Życze dużo zdowia i dobrego samopoczucja z owocnego sprawowania mandatu poselskiego za grubą kasę. Skok W Wpisz wiadomość...