REKLAMA


Krystyna Wróblewska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystyna Wróblewska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pełni funkcję Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Od 2010 r. Radna Miasta Rzeszowa. Z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie- nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunku historia.

Przed objęciem funkcji Dyrektora PCEN w Rzeszowie była doradcą metodycznym, wizytatorem Kuratorium Oświaty, zastępcą Dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

Od 1990 r. członek NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania. Jest autorem licznych publikacji metodycznych i artykułów w lokalnej prasie.

Od 2002 roku członek Prawa i Sprawiedliwości Okręgu Rzeszowsko – Tarnobrzeskiego. Była kandydatką do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Sejmu RP oraz Parlamentu Europejskiego, uzyskując wysokie poparcie wyborców.

W 2015 kandydowała ponownie do Sejmu z dziesiątego miejsca na liście PiS w okręgu nr 23 (Rzeszów). Została wybrana na posłankę, otrzymując 9426 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Zdrowia.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.