REKLAMA


Wojciech Buczak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Buczak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 6 lutego 1955 roku w Rzeszowie. Poseł VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Magister inżynier mechanik, specjalność technologia budowy maszyn. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej.

Zawodowo związany z Regionem Rzeszowskim NSZZ „Solidarność", gdzie pełni funkcję przewodniczącego zarządu regionu. Wcześniej pracował jako specjalista konstruktor w Zakładzie Badawczo Rozwojowym WSK „PZL-Rzeszów”.

Od 1998 do 2002 roku pełnił funkcję radnego sejmiku małopolskiego I kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2006 roku przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 2013 do 2014 roku był przewodniczącym sejmiku podkarpackiego, a od listopada 2014 roku jest wicemarszałkiem sejmiku.

Jest członkiem Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej i Honorowym Obywatelem Sokołowa Małopolskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Rzeszów (Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola). Został wybrany na posła zdobywając 18 202 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Infrastruktury oraz w Komisji Obrony Narodowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • MAZUR 2015-10-27 13:25:17
    PANIE WOJTKU KIEDYŚ GRALIŚMY RAZEM W SIATKĘ TERAZ JESTEŚ ZNANYM POLITYKIEM, A JA GŁOSUJĘ TYLKO NA ZNANYCH I MI POLITYKÓW ZAGŁOSOWAŁEM NA CIEBIE I GRATULUJĘ WYGRANEJ, ORAZ ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW, KOLEGA STASZEK MAZUR KIEDYŚ Z 6/7, ANALITYK HIGH TECH